Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Já rád játra

Kramerius

V nas bezi projekt Kramerius:

http://kramerius.nkp.cz/kramerius/Welcome.do

Neni tam sice zdaleka zdigitalizovano vsechno a je to dost tezkopadne k pouzivani ale uz maji pry naskenovano na 4 miliony stran.

0/0
29.11.2011 15:47

ironstat

nějak jste nezmínil

že to chtějí zaplatit... tedy žádná služba občanům, aby byli vzdělanější...

0/0
29.11.2011 14:42

jiri_kozak

Re: nějak jste nezmínil

Ano, máte pravdu, o ceně jsem se nezmínil. Cena je nějakých 210,- korun za dvoudenní přístup, delší období je lacinější. Nemyslím, že to by mělo opravdové zájemce zastavit. Když jsem psal diplomku, letěl jsem do Londýna, abych se dostal do archivu. Letenka a hotel vyjde dráž.

0/0
29.11.2011 14:50

Sidonie_11

Docela souhlasím

Myslím si, že staré noviny by měly být volně přístupné, ideálně právě na internetu. A za staré noviny bych považovala už třeba měsíc staré. V novinách je totiž kolikrát nějaký velmi zajímavý článek, jehož pasáže by se vám zrovna ideálně hodily do nějaké eseje či diplomky, ale jako na potvoru je ten článek z novin, které přístup ke svým článkům (i starým) zpoplatnily. A v papírové podobě daný výtisk už prakticky neseženete, protože co by kdo dělal s měsíc starými novinami? Je jasné, že novináři zadarmo pracovat nemůžou a prodej papírových výtisků sotva pokryje všechny náklady, ale po nějaké době by se články zase mohly zpřístupnit i bez poplatku...

0/0
29.11.2011 14:40

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz